Suriyeli Çerkesler İçin 5 Ocak'ta RF Büyükelçiliği Önündeyiz

Perşembe, 27 Aralık 2012 00:00

 

Kafkas Dernekleri Federasyonu, Suriyeli Çerkesler için  5 Ocak tarihinde Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilecek basın açıklaması için çalışmalara devam ediyor.  Sloganlar ve Dövizler belirlendi. Derneklerimize gönderilen bilgilendirme ve hazırlık yazısı ekteki gibidir. 

 


 

Sayın Başkan

15 Aralık 2012 tarihinde gönderdiğimiz yazıda belirttiğimiz gibi, KAFFED Yönetim Kurulu, Suriye Kriz Masası ve DÇB Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, ısrarla ve tekraren iletmemize rağmen somut ve tatminkar cevaplar alamadığımız taleplerimizin, Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde yapılacak bir “BASIN AÇIKLAMASI” ile bir kez daha dile getirilmesine karar verilmiştir.

5 Ocak 2013 Cumartesi 15:00’de gerçekleştirileceğimiz “BASIN AÇIKLAMASI”nın, toplumumuz tarafından çok olumlu karşılandığını, her görüş ve kesimden insanlarımızın destek olmak  amacıyla Türkiye’nin her yerinden basın açıklamasını izlemeye geleceğini büyük bir memnuniyetle gözlemliyoruz.

Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından yapılacak basın açıklamasına, bölgenizden de güçlü bir destek geleceğine, pek çok insanımızın izlemek ve güç vermek amacı ile, 5 Ocak 2013 Cumartesi 15:00’de Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde olacağına inancımız tam.  Yönetiminizin de gerek 31 Aralık 2012 Pazartesi günü bölgenizde, gerek 5 Ocak 2013 Cumartesi günü Ankara’da bulunan Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde yapılacak basın açıklamaları için gerekli hazırlıkları yaptığından eminiz.

Değerli Başkan,

Birlikte çıkaracağımız güçlü bir ses ile başta Suriye’de sıkışmış kardeşlerimiz olmak üzere Çerkeslerin anavatanlarına dönüşlerinin önündeki engellerin kaldırılmasına katkı sunmak amacıyla yapılacak basın açıklamasının, toplumumuza yaraşır şekilde organize edilebilmesi gayesi ile aşağıdaki konularda üyelerinizin bilgilendirilmesini ve yönetiminizce gerekli hazırlıkların yapılmasını rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz..

Saygılarımla.

Murat CANLI       
Genel Sekreter

1.          Başta genç kardeşlerimiz olmak üzere, imkanlar dahilinde tüm insanlarımızın geleneksel Çerkes kıyafetleri ile katılımının, kalpak, şarkhon gibi, Çerkes kimliğini simgeleyen aksesuarların kullanımının teşvik edilmesi,

2.          Tüm insanlarımızın bayrakları ile katılımı,

3.          Birlikte ve güçlü bir ses çıkarmak amacıyla aşağıdaki slogan ve dövizlerin kullanılması,

SLOGANLAR

DÖVİZLER

Ø  Susma Haykır, Savaşa Hayır

Ø  Farkında Mısınız? Suriye'de Çerkesler de Ölüyor...!

Ø  Çerkesyanın Kapısı Çerkeslere Kapalı

Ø  Anavatana Dönüş Hakkımız Engellenemez

Ø  Rusya, Kapını Çerkeslere Aç

Ø  Suriye Çerkesleri Ateş Altında

Ø  Suriye Çerkesleri Anavatan Yolunda

Ø  Susma Haykır, Savaşa Hayır

Ø  Çerkes Sürgünü Sona Erecek

Ø  Çerkesyanın Kapısı Çerkeslere Kapalı

Ø  Bu Sesi Duy Rusya

Ø  Rusya, Kapını Çerkeslere Aç

Ø  Suriye Çerkesleri Yanlız  Değildir

Ø  Suriye Çerkesleri Anavatan Yolunda

 

Ø  Çerkes Sürgünü Sona Erecek

 

4.          En geç 1 Ocak 2013 Salı 16:00’ya kadar bölgenizden kaç otobüs, minibüs vs araç geleceğinin genel merkezimize bildirilmesi

5.          Sağlıklı, düzenli ve amacına ulaşacak bir Basın Açıklaması gerçekleştirmek amacıyla, bölgenizden yola çıkacak araçların hareket saatinin, genel merkezimizce bilahare duyurulacak toplanma yeri ve saatine uygun şekilde tespit edilmesi.

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele