A Haber Yayın Editörüne Açık Mektup

Çarşamba, 20 Ocak 2016 15:43
Sitenizde bugün yayınlanan "Rusya'nın yancısından Türkiye'ye yaptırım!" başlıklı Abhazya Cumhuriyeti'ni "yancılık " ile itham ettiğiniz haberiniz dürüst ve ilkeli haber çizgisinden uzak olup son derece çirkin ifadeler içermektedir.
 
Haberi bu şekilde sunmanız, Türkiye'de yaşayan tüm Kuzey Kafkasyalı vatandaşlarımızı derinden yaralamıştır. Gerek Abhazya yöneticileri, gerekse Kuzey Kafkasyalı vatandaşlarımız kurulduğundan bugüne kadar Abhazya Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine çalışmış, Karadeniz'in iki kıyısında yaşayan akrabaların birbirleri ile görüşebilmesi için Abhazya ve Türkiye arasından doğrudan ulaşımın sağlanmasını talep etmişlerdir. Bu talepler maalesef bugüne kadar hep göz ardı edilmiştir. Bu gerçeklere karşın, Gürcistan'ın saldırgan politikalarına karşı kendisini savunmak amacıyla Rusya Federasyonu ile çeşitli anlaşmalar yapmak zorunda bırakılan Abhazya'ya yönelik yakışıksız ifadelerin kabul edilmesi mümkün değildir.
 
Haberin sehven bu şekilde yazıldığına inanmak istiyoruz ve en kısa sürede düzeltilmesini talep ediyoruz. Haberin düzeltilmemesi durumunda konunun takipçisi olacağımızı bilmenizi isteriz.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele