Ankara Çerkes Derneği İmza Kampanyası Başlattı

Çarşamba, 13 May 2015 09:14
Ankara Çerkes Derneği Çerkes Soykırım ve Sürgününün tanınması için change.org internet sitesinde imza kampanyası başlattı. Tüm üyelerimizi ve Çerkes halkının sorunlarına ilgi duyan herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Söz konusu imza kampanya duyurusu dernek internet sitesi www.cerkes.org.tr  da yer almaktadır:  
“151. yılında Çerkes Soykırımının tanınması ve Çerkes halkının sorunlarına çözüm bulunması taleplerinin Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti yetkili organlarına iletilmesi amacıyla bir imza kampanyası başlatılmıştır. “Çerkes Soykırımını Tanıyın – Recognise Circassian Genocide” başlığıyla başlatılan kampanyayla aynı zamanda Çerkes Soykırımının kamuoyunda daha görünür kılınabilmesi amaçlanmaktadır.
Change.org sitesi aracılığıyla toplanacak olan dijital imzalar ve dernek etkinliklerinde toplanacak ıslak imzalar çeşitli kanallardan ilgili yerlere ulaştırılacak, imza kampanyasında kullanılan metin aynı zamanda 21 Mayıs günü bir basın açıklamasıyla kamuoyuna sunulacaktır.
Çerkes Soykırımının tanınması ve haklı taleplerimizin kabul edilmesi için sesimize ses katın!
 
Kampanyaya katılmak için aşağıdaki resmin üzerine tıkladıktan sonra ekranın sağ tarafında bulunan Bu kampanyayı imzala başlığının altındaki ilgili bilgileri girerek imzanızı atabilirsiniz.”

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele