Sivas Halk Eğitim Merkezi'nde ADIGECE kurs öğreticisi sınavı yapılacak

Cuma, 02 Şubat 2018 11:13
Kafkas Dernekleri Federasyonu KAFFED ve Milli Eğitim bakanlığı Hayat boyu Öğrenim Genel Müdürlüğü üzerinden Halk Eğitim Merkezlerinde Adıgece ve Abazaca dil kursu açılabilmesi için çalışmalar yapılmaktaydı. Hazırlanan modüller kabul edilerek Hayat Boyu Öğrenim Genel Müdürlüğünün sayfasında yayınlanmış, Halk eğitim bünyesinde  anadilde kursların önü açılmıştı. 
Sivas Kuzey Kafkasya Kültür Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Halk eğitimler bünyesinde yer alan ADIGECE kurs öğreticisi sınavı yapılarak öğretici hakkı kazanılması için yaptığımız görüşmeler neticesinde Adıgece öğretici belgesi alınabilmesi talebimiz olumlu karşılanarak 3 Şubat Cumartesi günü Türkiye genelinde ilk kez Samsun, Çorum, Tokat, Kayseri vs gibi illerden katılımla Sivas Halk Eğitim merkezinde yazılı ve sözlü sınav yapılacak. Sınavda 60 puan alanlar öğretici belgesi almaya hak kazanacaklardır.   
                         
Adıgece okuma yazma bilenler bu sınavadan başarılı olmaları durumunda öğretici belgesi alabilecekler.  Halk Eğitim bünyesinde sınıf oluşturup ders verebilme yetkisine sahip olacaklar. Bizlere bu anlamda desteklerini esirgemeyen başta değerli valimiz Davut GÜL,Milli eğitim müdürümüz Mustafa ALTINSOY ve Halk eğitim müdürümüz Tüncay BARAL'a  emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.
 
Sınava girecekler Lise diploma fotokopisi, Öğreci ise öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisini yanlarında bulundurmaları istenmektedir. 
 
Sınav : 3 Şubat Cumartesi günü Saat 17 00 de Sivas Halk Eğitim Merkezinde yapılacaktır.
 
Sivas Kuzey Kafkasya Kültür Derneği

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele