Türkiye'de Kadının Durumu Ve Yerel Seçimler

Salı, 11 Mart 2014 09:50

TÜRKİYE’DE KADININ DURUMU ve YEREL SEÇİMLER

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin düzenlemiş olduğu "Türkiye’de Kadının durumu ve Yerel Seçimler" konulu toplantıya KAFFEd Adigey Çalışma Gurubu Üyesi Yıldız Şekerci katıldı.Prof Dr. Türkan YALÇIN SANCAR "Türk Ceza Hukukunda Kadın”ı örneklerle anlattı
Ardından CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve  HDP Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Songül Erol Abdil konu ile ilgili görüşlerini belirttiler. Sonrasında  toplantıya katılan Sivil Toplum Örgütlerine 3’er dakika konuşma hakkı verildi.


Yıldız Şekercide Kafkas Dernekleri Federasyonu adına katıldığını belirtip;
"KAFFED adına tüm dünyadaki emekçi kadınların kadınlar günün kutlayarak başladığı konuşmasında, en çok konu edilen namus cinayetlerinin, mor çatıların, çoçuk gelinlerin bizim toplumumuzda  rastlanmadığını, kadınlarımızın karakteristik özelliklerinden ve toplumdaki yerinden ve xabzemizden söz etti. Kadınlarımızın toplumdaki yerinin önemli olduğunu buna rağmen bizim de zaman zaman xabzemizden kaynaklanan bir çeşit gönüllü ezilmişlik yaşadığını ayrıca etnik kökenimiz inancımız dilimiz ne olursa olsun kadına yönelik ayırımcılığı bütün kadınlarla birlikte sokakta iş yerinde ve toplumsal hayatın farklı alanlarında hepimizin yaşadığını belirtti. Toplumun tüm kesimleri gibi bizimde toplumda eşit ve özgür yerimizi almak adına toplumsal ve siyasi hayatın her alanında daha fazla söz hakkı istediğimizi söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele