Burslu Olarak Üniversitede Okuyacak Öğrenciler Anavatanda

Cuma, 02 Ekim 2015 09:11

Anavatanda burslu olarak üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için 27 Ocak 2015 tarihinde WEB sayfamızdan bir duyuru yapmıştık. Bu duyuruya cevap veren ve gerekli şartları yerine getiren beş öğrencimiz anavatanda üniversite eğitimi almaya hak kazandılar. Bu öğrenciler, okuyacakları bölüm ve üniversite bilgileri aşağıdaki gibidir:

Jankat Yüksek: İnşaat (Lisans), Kabardey Balkar Devlet Üniversitesi - Nalçik

Ömer Buğra Başar: Ekonomi (Lisans), Kabardey Balkar Devlet Üniversitesi - Nalçik

Salih Akanda Özbek: Tıp (Lisans), Kabardey Balkar Devlet Üniversitesi - Nalçik

İbrahim Esen Mandacı: Adıge Dili (Lisans), Adıgey Devlet Üniversitesi - Maykop

Ömer Atıcı: Endüstri Mühendisliği, Tasarım, Teknolojik Destek (Yüksek Lisans),Kabardey Balkar Devlet Üniversitesi - Nalçik

Geçen yıl başlanan bu sisteme göre anavatan üniversitelerinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler Federasyonumuz ve Rusya Federal Ajansının (Rossotrudniçestvo) işbirliğiyle gönderilmektedir. Bu sistem çerçevesinde Rusya Federasyonu bursu ile okuyacak öğrenci kotası Rusya Federasyonu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili öğretim yılının Şubat-Mart aylarında belirlenmektedir.

Söz konusu takvimde eğer bir değişiklik olmaz ise, 2016-2017 öğretim yılından başlayarak anavatan üniversitelerinde öğrenim görmek isteyenler için gerekli duyurular 2016 yılı Ocak ayında kaffed.org ve Kafkas Dernekleri Federasyonu - facebook sayfalarından yayınlanacaktır.

Anavatanda eğitim görmek isteyen öğrencilerimizin ve değerli velilerinin dikkatine sunarız.

Kafkas Dernekleri Federasyonu  

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele