KAFFED Tüzük Çalıştayı Yapıldı

Çarşamba, 22 Şubat 2017 10:23

Kafkas Dernekleri Federasyonu 2003 yılında kurulmuş, bu güne kadar tüzüğünde küçük bazı değişiklikler yapılmıştır.

Son 3-4 yıldır yapılan çeşitli konferanslar ve genel kurul öncesi yapılan istişare toplantılarında bazı üyelerimiz tüzüğün çeşitli maddelerinde değişiklik yapılmasını önermiştir. Bu nedenle Yönetim Kurulu, tüzük değişikliği hazırlığına yönelik olarak bir çalışma grubu oluşturmuş ve tüm önerileri değerlendirmiştir.

Öneriler bir taslak haline getirilmiş, üye derneklerimize ve derneklerimizin gençlik komisyonlarına da sunularak görüşleri istenmiştir.

Hazırlanılan tüzük değişikliği taslağındaki önerilerin bir kısmı hemen herkes tarafından kabul edilmekte, fakat bazı öneriler konusunda farklı görüşler bulunmaktadır. Konunun kapsamlı bir şekilde istişare edilmesi ve öneriler konusunda genel bir konsensus oluştuktan sonra tüzük değişikliğine gidilmesi uygun görülmüştür.

Bu nedenle de Kaffed YK üyelerimiz, derneklerimizin bulunduğu bölgelerden 2şer temsilci, tüzük komisyon üyeleri ve Kaffed denetleme kurulu üyeleri ile birlikte iki günlük bir çalıştay organize edilmiştir. Tüzük Çalıştayı Ankara'da Gazi Park Otel'de 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 30 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele