KAFFED Adıgey'de Shalaho Asker ile Görüştü

Cuma, 13 Ekim 2017 09:02
Kaffed Yönetim Kurulu ve Adıgey Çalışma Grubu üyelerinden oluşan bir heyet Adıgey Cumhuriyeti’nin 26. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adıgey Cumhuriyetine gitmişlerdi. 
 
Kaffed heyeti ilk olarak Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov ile görüşmüş, Guaşo Ruslan'ı ziyaret etmiş, ardından Adıgey Xase ve Sapsığ Xase ile oldukça verimli görüşmeler yapılmıştı. 
 
Yıldız Şekerci ve Filiz Çelik'ten oluşan Kaffed Adıgey Masası heyeti son olarak Adıgey Cumhuriyeti Milli Işler, Yurttaşlarla ve Medya ile Iliskiler Komitesi Başkanı Shalaho Asker ile bir toplantı yaptı. Toplantıda Kaffed olarak geçmişte yaptığımız ortak projeleri ileriye götürmek ve geliştirmek istediğimiz belirtildi. Kendisi de Kaffed ile bir program dahilinde çalışmak ve yeni projeleri hayata geçirmek istediklerini dile getirdi. Görüşme sonunda 2018 yılında gençlere yönelik olarak kültür ve dil alanında bir çalışma yapılması konusunda mutabakata varıldı.
 
Kaffed ziyareti Adıgey'de olumlu ve güzel yankılar yaptı. Görüşmenin ardından Adıgey televizyonu heyeti kanala davet ederek burada bir röportaj gerçekleştirdiler. 
 
DAR Başkanı Abdullah Hızel Adıgey ziyareti boyunca Kaffed heyetine eşlik etti.
 
Heyet Anavatandaki bu verimli görüşmelerin ardından Türkiye’ye döndü.
 
 
 
Fotoğraf: Adıgey Tv'nin yaptığı röportajın ardından Dar Başkanı Abdullah Hızel ve Kanal çalışanları ile birlikte

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele