Çerkes Kültür Evi kuruluşunun 4. Yılını Kutladı

Çerkes Kültür Evi kuruluşunun 4. Yılını Kutladı
Çerkes Kültür Evi kuruluşunun 4. Yılı görkemli bir program ile kutlandı. Avcılar Barışmanço Kültür Merkezinde yapılan programa Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasi parti temsilcileri, Kaffed Yönetim Kurulu Üyeleri Ünal Uluçay ve Seyyit Bolat ve iş adamı Abdullah Teber katıldı.
 
Kabardey’ in genç yıldızı Rassita Urusmambetova, Çeçenistan Devlet Sanatçısı Taisa Parsanov sergiledikleri performansla konukları adeta büyülediler. Rassita Urusmambetova’ nın enstürman olmadan seslendirdiği İstambulako şarkısı salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı, hem Rassita hem konuklar gözyaşlarına hakim olamadılar.
Ayrıca Abhaz Azar Grubu, İtükaf Kafkas Halk Dansları Grubu ve Bars Oset Halk Dansları ile devam eden programda Çerkes Kültür Evi Derneği Başkanı Ömer Çötok 2018 yılının Kaffed tarafından Anadil Yılı olarak ilan edildiğini belirterek, anadil konusunda Kaffed ve bağlı derneklerin çalışmaları ile Milli Eğitime bağlı okullar ve Halk Eğitim Merkezlerinde Dil konusunda yapılan  çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Programda söz alan Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Çerkesler için övgü dolu sözler sarf ederken, dilin korunması için her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ise konuşmasında Çerkes Kültürüne olan hayranlığını dile getirerek bu güzel kültür için her zaman Çerkes Kültür Evi nin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.
 
Programa katılan Abdullah Teber ve Kaffed Yönetcileri ise kaymakam Hulusi Doğan ve Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’ yi Ekim ayında Adıge Cumhuriyeti kuruluş yılı etkinliklerine katılmak üzere Adgey’ e davet ettiler.
 
Program konuklara hediye ve plaket takdimi ile sona erdi.
 
yukarı çık