Gençlerimiz Abhazya Yaz Kampı'ından Döndüler

Perşembe, 11 Temmuz 2019 13:23

Federasyonumuzun Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanlığı ile birlikte organize ettiği Abhazya Yaz Kampı'na katılan gençlerimiz güzel anılarla döndüler. 

Kampın başlangıcında Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Can başkanlığındaki gençlik grubumuz, organizasyondan sorumlu Geri Dönüş Bakanı Beslan Dbar ile bir arayageldi. Daha sonra Vladislav Ardzınba'nın Anıt Mezarı, Şehitlik Parkı, Savaş Müzesi ve Devlet Müzesi ziyaret edildi. 

Kamp süresince program çerçevesinde gençlerimiz, Novy Afon Şehri'ni, Anakopia Kalesi'ni, Afon Savaş Müzesini, Abhaz Krallığı Müzesi'ni, Afon Mağarasını, yazar Bagrat Şinkuba'nın Anıt Mezarını, Kafkas Sürgünü Anıtı'nı, Abhazya Devlet Üniversitesi'ni, Maymun Bahçesi'ni, Otap Mağarası'nı, Gudauta Şehri'ni, Gudauta Savaş Müzesi'ni, Gudauta Diaspora Şehitliği, Gagra Şehrini, Abaata Kalesi'ni, Prens Oldenburg Şatosu'nu, Pitsunda Şehri'ni, Pitsunda Yunus Akvaryumunu, Pitsunda Kalesi'ni, Pitsunda Müzesi'ni, Mavi Gölü, Ritsa Gölü'nü, Stallin Yazlık Evi Müzesi'ni ve diğer doğal ve tarihi bölgeleri gezdiler.

Kampın sonunda gençlerimiz Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımba tarafından kabul edlidi. Gençler Sayın Hacımba'ya programdan duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele