KAFFED Yönetim Kurulu Anavatan Köprülerini Değerlendirdi

KAFFED Yönetim Kurulu Anavatan Köprülerini Değerlendirdi

KAFFED Yönetim Kurulu, 8 Aralık 2020 tarihinde Pandemi önlemleri çerçevesinde online gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Anavatan köprülerine ilişkin yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Genel Başkan Yıldız Şekerci ve ilgili yönetim kurulu üyeleri, Dünya Çerkes Birliği (DÇB) yönetimi ile sorun alanlarına ilişkin yapılan toplantı hakkında yönetim kuruluna bilgi verdiler. DÇB Yönetim Kurulu’nda ilişkilerin askıda bulunduğu dönem boş bırakılan 4 yönetim kurulu üyeliği için, DÇB nin Genel Kurul kararına dayanarak yapmış olduğu davet çerçevesinde, Nesrin Alpan, Ferit Domaniç, Bekir Sami Yavuz ve Atilla Mutlu Alkış’ın isimlerinin bildirilmesine karar verildi. Ayrıca, Federasyonumuz DÇB Delegasyonuna DÇB Yönetim Kurulu üyeliğinden ve KAFFED DÇB Delegeliğinden istifa ettiğini bildiren Ergün Yıldız’ın, KAFFED DÇB Delegeliğinden istifası işleme konuldu. DÇB Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa süreci DÇB Yönetimi nezdinde takip edilecek.

Adıgey ve Kabardey Balkar Cumhuriyetlerindeki üniversiteler ile işbirliği çalışmalarında gelinen aşama değerlendirildi.

Anavatana dönüş ve Rusya Federasyonu vatandaşlığı işlemlerine ilişkin yasal mevzuat ile ilgili Dünya Çerkes Birliği ile kurulan ortak komisyonun çalışmaları ele alındı.

Stratejik plan hazırlık ve uygulama dönemini de kapsayacak şekilde 2020 yılı faaliyet raporunun hazırlanması ve Ocak ayı başında yayınlanması kararlaştırıldı.

yukarı çık