Şeyma ve Tuğba için Adalet İstiyoruz

Şeyma ve Tuğba için Adalet İstiyoruz

Konya’da 27 Haziran 2019 tarihinde öğretmen Şeyma Sarı (25) ile kız kardeşi Tuğba Sarı’yı (18) tabancayla öldüren, anneleri Hacer Sarı’yı (51) da ağır yaralayan Muzaffer Canpolat’ın (53) yargılanmasına Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 22 Aralık 2020 Salı günü saat 9:30 da görülecek duruşma ile devam edilecek.

Bir aileyi, vahşice saldırarak kendi evlerinde adeta yok eden saldırganın yargılama süreçlerinde en ağır şekilde cezalandırılması talebimizin takipçisi olmayı sürdürüyoruz. Kadın Cinayetlerine ilişkin yargılamalarda zaman zaman görülen ve toplumun vicdanını kanatan ve cezanın etkililiğini ortadan kaldıran yaklaşımlara birtakım indirimlerin, canavarca hislerle iki genci öldürüp annelerini ağır yaralayan bir caninin yargılamasında yer verilmeyeceğine inanıyoruz.

Kadın cinayetleri ülkemizin en önemli sorun alanları arasında yer almaktadır. Bu sorunun çözümü toplumun kadın cinayetleri karşısında tüm kurumları ve kesimleri ile sağlam bir tavır geliştirmesinden geçmektedir. Kadın hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının konunun gündemde tutulması yönündeki gayretleri desteklenmelidir.

Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak davanın bütün aşamalarını şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yakından takip etmeye devam edeceğiz. Kadın cinayetleri konusunda duyarlı sivil toplum kuruluşları ile basın kuruluşlarını vahşice işlenen bu cinayetlerin kurbanlarının adalet arayışlarına destek olmaya çağırıyoruz.

yukarı çık