KAFFED Yönetim Kurulu Toplandı

KAFFED Yönetim Kurulu Toplandı

Yönetim kurulumuz, Mart ayının ilk toplantısında gündemindeki konuları görüştü. İlk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü planlaması yapıldı. Kadın Çalıştayı’nın raporunun 8 Mart’a kadar hazır edilmesi ve toplumla paylaşılması kararlaştırıldı. Çalıştay’a katılan kadınlar ile derneklerin bildirdiği isimlerin de yer aldığı bir iletişim grubu oluşturuldu. Öte yandan, KAFFED YouTube kanalından güçlü, mücadeleci ve örnek kişiliğiyle öne çıkan Hayriye Melek Hunç konulu bir canlı yayın yapılması benimsendi.

Tüzük Komisyonu’nun 25 Şubat’ta dolan öneri toplama süreci değerlendirildi. Gelen öneriler komisyon tarafından görüşülecek, pandemi koşullarına bağlı olarak süreç işleyecek.

Girişim İstihdam Komisyonu çalışmaları hakkında Yönetim Kurulu bilgilendirildi. KAFFED ve KAFİAD olarak, istihdam olanakları, iş veren ve iş arayanların veri tabanı gibi çalışacak yeni bir WEB sitesi çalışması yapılıyor. Bu konudaki gelişmeler KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonu’nun sosyal medya hesaplarından da (Twitter, Instagram, Facebook ve LinkedIn) takip edilebilir.

Komisyon adına Sine Uysal Yönetim Kurulu toplantısının ilgili bölümüne katılarak bilgi verdi. Sine Uysal, geliştirilen Kadın Girişimcileri Destekleme Projesi hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Bu konuda gelişmeler de yine KAFFED Girişim İstihdam Komisyonu sosyal medya hesaplarından takip edilebilinir.

Gençlik Komisyonu adına Dilru Genel dernek gençleri ile yapılan çevrimçi toplantılar, hazırlanan yönetmelik ve gençlerin talepleri konusunda bilgi verdi. Komisyon bir faaliyet raporu yazacak. Gençlerin beklentilerini içeren ayrı bir metin de Dernek Başkanları ile paylaşılacak. Tüm raporlamaların bir hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor. Oluşturulacak Gençlik Meclisi yatay yapılanma biçiminde çalışacak. Gençlik Meclisi’ne 18-28 yaş arasından gençler 2 yıllığına seçilecekler.

Anadili Komisyonu adına Genel Başkan Yardımcısı Adnan Arslan yaklaşan 14 Mart Adıge Dil Günü etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

14 Mart tarihine kadar her gün Dernek Bakanlarının anadiline ilişkin çektikleri farkındalık mesajı içeren videoları paylaşılacak.13 Mart akşamı anadil eğitmenlerinin katılımı ile bir YouTube canlı yayını yapılacak.

Toplantıda KAFFED’in Derneklerle iletişimi, derneklerin pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlar ve normalleşme halinde yapacakları faaliyetlere verilebilecek destekler de görüşüldü.

yukarı çık