KAFFED Yönetim Kurulu Haftalık Olağan Toplantısını Yaptı

KAFFED Yönetim Kurulu Haftalık Olağan Toplantısını Yaptı

Gündemindeki başlıkları görüşmek üzere çevrimiçi ortamda toplanan Yönetim Kurulumuz, Genel Başkan Yıldız Şekerci tarafından hafta sonunda yapılan Dünya Çerkes Birliği (DÇB) toplantısı hakkında bilgilendirildi. DÇB ile anadili, üniversiteler arası işbirliği programları gibi konularda birlikte çalışılacak.

Yönetim Kurulumuz 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 157. Yılında uygulanacak anma programı üzerinde de görüş alışverişinde bulundu. Programın detaylarını netleştirilmek üzere kurulan komisyonun çalışmaları tamamlandığında kamuoyu ile paylaşılacak. 13 Mayıs 2021’de Ankara’da koşulacak KAFKASYA koşusu için hazırlıklar yapılacak.

Güney Marmara Sürgününü konusunda 2 Mayıs 2020 tarihinde KAFFED YouTube kanalında bir canlı yayın yapılmıştı. Bu sene farlı konuklarla bir yayın daha yapılmasına karar verildi.

Kent Konseyleri ile ilgili bilgilendirme amaçla bir çalışma yapılacak. Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu’nun katılacağı bir eğitim programı organize edilecek.

Toplantıda, KAFFED Gençlik Meclisi Komisyonu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Meclis oluşum sürecini tamamladı. Tavsiye raporu üzerinde son rötuşlar yapılıyor.

Kanada CRO’nun organize ettiği, Suriye’de kalan Çerkeslerin genel durumu ve yapılabilecekleri konuşulduğu ve diasporadan pek çok ismin katıldığı toplantı hakkında Genel Başkan Yıldız Şekerci yönetim kurulunu bilgilendirdi. Suriye’den sağlıklı bilgi ve veri alınamadığı vurgulandı.

yukarı çık