KAFFED Başkanlar Kurulu Toplandı

KAFFED Başkanlar Kurulu Toplandı

Başkanlar Kurulu 11 Nisan 2021 Pazar günü çevrimiçi ortamda bir araya geldi.

Saat 14.00'de başlayan toplantının ilk gündem maddesi Kent konseyleri oldu. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Mürsel Sabancı toplantıya konuk oldu. Sabancı, illerde kent konseylerine aktif katılım yolları ve yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karşılıklı görüş alışverişinden sonra Mürsel Sabancı, başkanların konuyla ilgili sorularını da yanıtladı.

Daha sonra Federasyonumuzun birlik çağırısına uyarak KAFFED’e katılan Silivri Kuzey Kafkas Kültür Derneği ve Ceyhan Kuzey Kafkas Kültür Eğitim Derneği ile genel kurullarını yapan ve yeni seçilen başkanlarımızla tanışma seremonisi yapıldı. Denetleme dönemi olması nedeni ile de KAFFED Mali Sekreteri Hakan Karuk derneklerimizin dikkat etmesi gereken noktalar ile ilgili bilgi verdi. Denetim geçirmiş Başkanlar deneyimlerini paylaştı.

21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü planları konusu ayrı bir gündem maddesi olarak ela alındı. KAFFED Başkanı Yıldız Şekerci ve Genel Başkan Yardımcısı Ünal Uluçay 21 Mayıs hazırlıkları hakkında bilgi verdiler. Başkanlar da illerinde lokal olarak yapmayı planladıkları etkinlikleri aktardılar. Daha sonra ortak etkinlikler hakkında görüş alışverişi yapıldı, öneriler sunuldu.

KAFFED Girişim İstihdam Komisyonunun mentörlük çalışması ve yeni hazırlanan www.kafnet.biz sitesinin tanıtımını ise Komisyon Başkanı Turan Akın yaptı.

Genel Başkan Şekerci KBC Hatukşoko Gazi Adıge Dil Derneği ile yürütülmekte olan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Ortak çalışmanın duyurulması ve yayılması konusundan derneklerimizden destek istendi.
Kafkasya’ya öğrenci gönderimi ile ilgili güncel gelişmeler hakkında Başkanlara bilgi verilmesinin ardından, görüş ve öneriler alındı.

yukarı çık