Kadının Görünmeyen Emeğini Görünür Kılmak  

Kadının Görünmeyen Emeğini Görünür Kılmak   

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Girişim ve İstihdam Komisyonu "Girişimciler Anlatıyor" serisi ile farklı sektörlerden girişimcileri sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

KAFFED'in YouTube kanalı ve Facebook sayfasından ayda bir canlı olarak yayınlanan serinin, bu ay ki konuğu Arkhe Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Şirketi Sahibi ve Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Emre Pınar Kılıç olacak. Kılıç, kendi şirketini başarılı yerlere taşımış bir girişimci olmasının yanı sıra kadınların toplumdaki yerini daha iyi yerlere getirmek için çalışan bir toplum gönüllüsüdür.

6 Mayıs 2021 Perşembe akşamı, saat 21.00’de yayınlanacak olan programın kolaylaştırıcılığını Av. Sine Uysal gerçekleştirecek.

 

EMRE PINAR KILIÇ KİMDİR?

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Üniversite hayatından sonra kendisine yöneltmiş olduğu “10 yıl sonra kendimi nerede görmek istiyorum?” sorusuna cevaben “başarılı bir iş insanı olma” yanıtı, onu mezun olduğu branştan çok ayrı bir bağlamda ilerlemeye yöneltti.

2006 yılına kadar iş hayatında çeşitli firmalarda çalışarak edindiği tecrübelerle birlikte 2006 yılında hibe destekleri konusunda faaliyet gösteren kendi şirketini kurdu. Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sağlanan Ulusal Hibe Programları kapsamında yatırımcılara, proje direktörü olarak hizmet vererek; 150’nin üzerinde başarılı projenin, ülkemize kazandırılmasına aracılık etti.

TSE Onaylı Proje Danışmanı olarak hibe destekleri konusunda gerçekleştirdiği faaliyetlerine aktif olarak devam etmekte olan Kılıç, 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yöneticiler İçin İşletme Yüksek Lisans Programı ile 2006 yılından beri sürdürdüğü proje direktörlüğü kariyerine, akademik anlamda da katkılar sağladı. Proje Direktörü olarak gerçekleştirdiği faaliyetlere ek olarak yönetim danışmanlığı ekseninde 2014 yılında Ege Üniversitesi Kurumsal Yönetişim ve Liderlik Tezsiz Yüksek Lisans Programına katıldı. Bu süreçte 2012 yılında Ege İş Kadınları Derneği ile yolu kesişti. Dernek üyeliğinin başlanmasından kısa bir süre sonra Dernek Yönetim Kuruluna seçilerek derneğin kuruluş amaçlarına paralel olarak kadınların iş dünyasında etkinliklerinin artırılması yönünde çalışmalara başladı ve bu çalışmalar esnasında kadın odaklı STK’ların kullandığı metodolojinin daha profesyonel olarak ele alınması gerekliliğini izledi.

2018 yılında İzmir Ticaret Odası seçimlerine katıldı ve 51. Komitede (Mesleki ve Bilimsel Faaliyetler Grubu), tek kadın komite üyesi olarak göreve başladı ve mevcut durumda da görevine devam etmektedir.

 

Üye Olduğu Dernekler;

Ege İş Kadınları Derneği (Yönetim Kurulu Başkanı)

Ege Yönetim Danışmanları Derneği (Kurucu Üye-Yönetim Kurulu Üyesi)

Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu  (BASİFED) Yönetim Kurulu Üyesi

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi (İcra Kurulu Yedek Üye)

İzmir Ticaret Odası 51.Mesleki, Bilimsel ve Teknik Faaliyetler Meslek Grubu Komite Üyesi

İzmir Ticaret Odası Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Üyesi

İzmir Ticaret Odası Bilirkişi

İzmir Bayındır Tarıma  Dayalı İhtisas Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi'nde Kurucu Müteşebbis Heyet Ası Üyesi ve Denetim Kurulu Üyesi

 

yukarı çık