Biga Kafkas Kültür Derneğimiz Genel Kurulunu Yaptı

Biga Kafkas Kültür Derneğimiz Genel Kurulunu Yaptı

Biga Kafkas Kültür Derneği,14 Kasım 2021 Pazar günü Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan binasında olağan genel kurulu gerçekleştirmiştir.

Biga'nın kültür mozaiğinin önemli ögelerinden olan Çerkesler, dernek yönetiminde yapılan bu genel kurul ile birlikte 33 yaş ortalaması olan gençlere görev vermiştir.

Başkan Ğuĵıyeqo Harun Şiren "Yeni yönetimde görev alacak gençlere güvenim tam, gözüm arkada kalmayacak ve gençlerin derneği bizlerden daha iyi yöneteceğini düşünüyorum" diye gençlere desteğini dile getirdi. Yeni başkan Bleğoĵ Caner ŞIK da yönetim kurulu adına aldığı sözde "Büyüklerimiz, el birliğiyle Çerkes diasporasının en güzel binalarından birini inşa etmiştir.

Biz de Mafe Yönetim Grubu olarak sorumluluk alıp, genç ve dinamik kadromuzla modern sivil toplum örgütü çalışma tekniklerini kullanarak, profesyonel bir yönetim anlayışı inşa etmek için, Biga Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu'na talip olmuştuk. Sizlerin de desteğiyle, hep birlikte güzel Biga'mıza yakışır şekilde çalışıp, Biga Çerkes toplumuna hizmet etmek istiyoruz" diyerek önceki yönetimlere gençlere duydukları güvenden dolayı teşekkürlerini iletti.

1989 yılında kurulmuş olan Biga Kafkas Kültür Derneği yeni yönetimi, sadece Çerkesler ile değil, Biga'da ve başka bölgelerde olan diğer sivil toplum kuruluşları ile de birlikte ortak projeler geliştirmek istediğini belirtmiştir. 

Caner Şık Başkanlığında seçilen yeni Yönetim Kurulu'na başarılar diliyor, önceki Başkanımız Harun Şiren ve Yönetim Kurulu üyelerimize de toplumumuza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Yönetim Kurulu Asıl

Bleğoĵ Caner ŞIK
St́aş̂u Canset EKİN
Neş̂uquay Zeynep GÜLSEVEN
Poneĵ Önder YAMAÇ
Peneş̂u Kadir GÜNGÖR
Ğuḉeł Samet BOZKURT
Ĥuaḱo Furkan DIRAMA

Yönetim Kurulu Yedek

Traĥo Büşra ÖZCAN
Ĺaĥetıwqo Emre AKKAYA
Şaş́e Ömer KURTUL
Dıĥu Şahin GÖZCAN
Awassa Emircan FİDAN

 

yukarı çık