KAFFED Rossotrudnichestva Başkanı ile Görüştü

Salı, 11 Eylül 2012 15:22

10 Eylül tarihinde Moskova’da Rossotrudnichestva (Yurtdışı Soydaşlar Komitesi) başkanı Konstantin I. Kosachev ile yapılan görüşmeye KAFFED’i temsilen Başkan Vacit Kadıoğlu ve eski başkan Cihan Candemir, Adıgey Cumhuriyeti'ni temsilen Shalakho Asker katılmışlardır.

Rus tarafında Dışişleri Bakanlığının temsilcileri de bulunmuştur. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda KAFFED’in talepleri görüşülmüştür. Öncelikle Sayın Kosachev’e KAFFED hakkında bilgi verilerek gündemimizdeki talepler iletilmiştir.

Kosachev’e iletilen taleplerimiz:

1- Bu yıl yapılacak Dil Konferansına Cumhuriyetlerimizden olacak katılımların masraflarının karşılanması talep edilmiştir.

2- 2013 Yılında KAFFED tarafından yapılması planlanan “Çerkes Kültür Haftası” ile ilgili proje sunularak destekleri istenmiştir.

3- Adıgey Cumhuriyeti ve KBC’de üniversitelere bu yıl verilmeyen burslu öğrenci kontenjanı sorunu dile getirilerek, acil olarak bu yıl için 20 öğrenciye burs konusunda yardım ve destekleri talep edilmiştir.

Bu çerçevede Suriye’den Anavatan ve Türkiye’ye dönenlerin durumları anlatılarak, gerekli kolaylıkların sağlanması için kota artırımı taleplerimiz iletilmiştir. Sayın Kozachev’in gündeme getirmesi ile “Soçi Olimpiyatları” konusundaki Federasyonumuzun görüş ve düşünceleri Bolu’da yapılan OAT kararları çerçevesinde kendisine iletilmiştir.

Toplantı sonunda Sayın Kozchev tanışmaktan dolayı memnuniyetini ifade ederek, KAFFED talepleri konusunda yardımcı olacağı sözünü vermiştir.

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele