Adıgey Çalışma Masası Ticari Gezisinin Ardından...

Çarşamba, 17 Ekim 2012 06:52

Kafkas Dernekleri Federasyonu, bağlı derneklerinin hizmet sunduğu doğal ve kayıtlı üyelerinin; kültürel, sanatsal, ekonomik düzeyini yükseltmek, toplumumuz ile diğer toplumlar arasındaki dostluğu ve işbirliğini yaygınlaştırmak, Çerkes toplumunun yaşadıkları diğer ülkeler ve o ülkelerin toplumları ile Türkiye'dekiler arasında kültürel ve ekonomik alanlarda karşılıklı iyi ilişkiler kurup geliştirilmesine çalışmak gibi amaçları vardır.

Bu bağlamda, bilindiği üzere Kafkas Dernekleri Federasyonu ve Dostluk Kulüpleri işbirliği ile 8-11 Temmuz 2012 tarihleri arasında Rusya Federasyonu Krasnodar ve Maykop şehirlerini kapsayan bir İş Gezisi düzenlenmişti. Amaç Adıgey ve Türkiye arasında bir köprü oluşturmak, firmalar arası yapılan karşılıklı görüşmelerin dışında Adıgey Cumhuriyeti yetkilileri ile yapılan toplantıda, Türkiye ve Adıgey Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla her iki taraftan birer koordinatör tanımlanması kararlaştırılmıştı.

Bu karar doğrultusunda KAFFED Adıgey Çalışma Masası, Adana ve Çukurova Dostluk Kulübü Üyesi Turan Akın Türkiye tarafının koordinatörü olarak karşı tarafa bildirilmiştir. Buna mukabil, Adıgey Cumhuriyeti Ekonomik Gelişim ve Ticaret Bakan 1.Yardımcısı Andrey Belyakov Adıgey tarafının koordinatörü olarak belirlenmiştir.

 

İlgililerin Adıgey Cumhuriyeti ve Krasnodar Bölgesi iş potansiyeli ile ilgili bilgi ihtiyaçlarını karşılamak ve iş ilişkilerini geliştirmek için koordinatör Turan Akın'a başvurabileceklerini bildiririz. 

 

Yıldız Şekerci

Adıgey Çalışma Grubu Koordinatörü

 

 

Turan AKIN

Dış Ticaret Müdürü - Bankacı

İletişim ;

Cep telefonu         : +90 (533) 581 30 27

E-posta adresi 1    : turan.akin@teb.com.tr

E-posta adresi 2    : turan.aytek@hotmail.com

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele