KAFFED Suriye Kriz Masası Bilgilendirmesi

Çarşamba, 05 Aralık 2012 00:00

Yaşanan savaşta  en büyük sıkıntıyı yaşayan çaresizlikleri her geçen gün artan Suriyeli kardeşlerimiz tek sığınabilecekleri yer olarak gördükleri Türkiye’deki kardeşlerinin yanına yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor.

04.12.2012 tarihinde Gaziantep’e gelen toplam 16 kişiden oluşan aile KAFFED Kriz masası üyesi ve Gaziantep Dernek Başkanımız Hakan Aydemir tarafından karşılanmış, kendi evinde ihtiyaçlarını gidererek dinlenmelerini sağlamıştır.

5 kişilik aile Göksun Mehmetbey köyüne geçici olarak gönderilmiş olup,  kendilerine hazırlanan ev bitince Kayseri’ye gönderileceklerdir.

İkinci aile 11 kişilik gurup şu an için Gaziantep’te  bulunmakta olup, ilk fırsatta kendilerine tahsis edilecek eve geçeceklerdir.

Savaşın iyiden iyiye acımasızlaştığı bu günlerde Soydaşlarımızın sığınabilecekleri  tek yer bizim yanımızdır. Bizlerin yanı geçici çözüm yoludur, şartlar oluşturulduğunda Anavatana gönderilmeleri  kalıcı çözümdür.

Az yada çok demeden  tüm Çerkesleri duyarlı olmaya, kardeşlerine yardım elini uzatmaya,  KAFFED Kriz masası ile iletişimde olmaya,  ev, eşya, nakdi yardım vs.  konularda  destek vermeye, tarihi sorumluluğun gereğini yerine getirmeye  davet ediyoruz.

Saygılarımızla

KAFFED SURİYE KRİZ MASASI

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele