KAFFED BM Mülteciler Komiserliği İle Görüştü

Pazartesi, 10 Aralık 2012 00:00

10.12.2012 Tarihinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Carol Batchelor ve Kıdemli Entegrasyon Sorumlusu ile bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmeye Genel Başkanımız Vacit Kadıoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Seymen ve Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Şekerci katıldılar.

Toplantıda Türkiye'ye gelmek zorunda olan soydaşlarımızın durumu, sağlık, eğitim, barınma vb konularda yapılabilecekler ile Anavatana dönüşleri konusu ağırlıklı olarak ele alındı. Komiserliğin Türkiye saha temsilcilerinin bu günden itibaren soydaşlarımızın yerleştirildikleri bölgelerdeki Kriz Masası üyeleri ile irtibata geçmesi ve yapılabilecekler konusunda görüşmeler yapılması kararlaştırıldı.

Anavatana dönmek isteyenlerin durumları ile ilgili olarak Mülteciler Komiserliği Türkiye Temsilciliğinin Rusya Temsilciliği ile de iletişime geçilip, dönüşün önündeki engellerin kaldırılması konusunun ele alınacağı belirtildi.

Toplantıda ayrıca, insanlık tarihinde görülmemiş, üç kez Sürgün'e maruz kalan Suriyeli Çerkeslerin durumunun, Birleşmiş Milletler nezdinde gündeme getirilmesi de talep edildi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONU (KAFFED)

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele