Umutlu Gençlik Mi, Umut Olan Gençlik Mi?

Umutlu Gençlik Mi, Umut Olan Gençlik Mi?

 

Çalıştay’da birbiriyle aynı derde sahip altmış genç gördüğüm zaman aklıma gelen bu sözleri başlık yapmak istedim: Bizler umut ışıklarıyız, topluma ışık saçacak olanlarız.

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) düzenlemiş olduğu ilk Gençlik Çalıştayı alınan güzel kararlar, bazen tartışmalar ve konuşulan birçok güzel konuyla tamamlandı. Fark ettiğim ve dikkatimi çeken en önemli nokta gençliğin birlikte hareket etme isteğiydi. Ancak buna bir yol bulamıyordu kimse. Bu Çalıştay en başta buna yaradı ve gençler artık nasıl bir şeyler yapılabileceğinin farkında. Konuşulan konuların ve varılan sonuçların ardından oluşan samimiyet ortamı ışığında yapabileceğimiz birçok iş olduğunun farkına vardık.

Baktığımız zaman ortak amaçlar doğrultusunda belli bir vizyona ve inanca sahip insanların güzel işler yaptığını görebilirsiniz. Bizim de hedefimiz bu olmalıdır. Gelecek dönemler için uzun vadeli projeler bizim için her şeyden önemlidir. Çerkes gençleri olarak Çalıştay’da bu konuda anlaşıldığına inanıyorum.

Sözlerime son verirken bu yazıyı okuyacak herkesten istediğim tek şey; var olduğumuzu, bu toplumun içinde bireyler olduğumuzu haykırmaktan korkmayın. Donanımlı Çerkes gençleri başarılı olacak, buna olan inancım tam.

Yazarın Diğer Yazıları Babug Ömer Yenal Yıldız

yukarı çık